Špirko zažiaril v KHL dvoma gólmi a asistenciou, skóroval aj Kudroč

22.09.2013 Celý región

Omsk 22. septembra (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant Rastislav Špirko prispel v nedeľnom súboji KHL k víťazstvu svojho tímu Spartaku Moskva na ľade Severstaľu Čerepovec 5:4 po predĺžení dvoma gólmi a jednou prihrávkou.

Dvadsaťdeväťročný útočník sa stal s ôsmimi kanadskými bodmi aktuálne najproduktívnejším Slovákom v KHL.

Strelecký účet v novom ročníku si otvoril aj obranca Kristián Kudroč, ktorého presný zásah zo 60. minúty nepomohol Novosibirsku k bodom. Sibir prehral na šade Nižnekamsku 3:4, v drese domácich sa do štatistík nezapísal Martin Cibák.

Útočník Tomáš Surový si pripísal v aktuálnej sezóne v drese Dinama Minsk prvý kanadský bod, keď asistoval pri góle Kalužného z 27. minúty. Jeho tím však prehral na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 1:4.

Hokejisti Avangardu Omsk prehrali aj štvrtý zápas v KHL za sebou, v nedeľňajšom dueli podľahli po štvorgólovej sprche v druhej tretine hráčom Jugry Chanty-Mansijsk 2:6. Na ľade sa objavili aj dvaja slovenskí reprezentanti, do štatistík kanadského bodovania sa nezapísali.

Tomáš Záborský odohral v drese Omsku viac ako 17 minút a pripísal si päť streleckých pokusov, v drese hostí strávil o minútu viac na ľade obranca Tomáš Starosta s jednou strelou na bránu.

KHL - nedeľa:

Avangard Omsk - Jugra Chanty-Mansijsk 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
Góly: 16. Kosticin, 49. Mozer – 7. Djakov, 22. Šitnikov, 32. Jacenko, 37. Gusev, 38. Krivonožkin. 50. Magogin

Barys Astana - Avtomobilist Jekateringurg 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)
Góly: 14. Starčenko, 18. Žaljaulov, 21. Dawes, 39. Poliščuk, 44. Rachmanov, 46. Starčenko, 53. Žaljaulov – 8. Strelcov, 8. Viklund

Traktor Čeljabinsk – Admiral Vladivostok 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 10. Čistov, 25. Kontiola, 38. Glinkin – 19. Antropov

Salavat Julajev Ufa – Metallurg Novokuzneck 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 7. Mereskin, 29. Musatov, 35. Višnevskij, 43. Kolcov – 4. Valjuskij, 38. Garejev, 48. Jemelin

Metallurg Magnitogorsk – Amur Chabarovsk 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Góly: 6. Kovár, 8. Kovár, 29. Lee, 36. Zaripov, 45. Potechin, 46. Hodgman – 27. Korotkov

Neftechimik Nižnekamsk – Sibir Novosibirsk 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Góly: 7. Chochrjakov, 24. Milovzorov, 42. Taraťuchin, 45. Anisin – 14. Koskiranta 16. Karamnov, 60. KUDROČ

Severstaľ Čerepovec – Spartak Moskva 4:5 pp (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 16. Bušujev, 17. Koviršin, 42. Mons, 44. Berdnikov – 20. Nikulin, 22. ŠPIRKO, 28. ŠPIRKO, 55. Anderson (ŠPIRKO), 63. Junkov

Atlant Mytišči – Medveščak Záhreb 3:2 pp (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Góly: 45. Sanguinetti, 49. Kolcov, 62. Arťuchin – 46. Perkovič, 59. Carle

Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Minsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 5. Kronwall, 33. Višnevskij, 38. Ullström, 56. Apalkov – 24. Kalužnij (SUROVÝ)

SKA Petrohrad – Donbass Doneck 2:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 33. Thoresen, 57. Thoresen – 4. Jakuceňa, 19. Robitaille, 29. Jakuceňa, 60. Dadonov (PODHRADSKÝ)